pompa ciepła lmv group

Pompa ciepła z dofinansowaniem dla Twojego domu!

LMVGroup
9 października, 2023 0 Comment

W ciągu ostatnich dwóch lat pompa ciepła to najchętniej stosowane urządzenie zarówno w domach jednorodzinnych jak i w obiektach przemysłowych. Swoją popularność zawdzięcza głównie wysokiej efektywności energetycznej oraz wielofunkcyjności.

Dlaczego pompa ciepła?

Pompa ciepła nie wytwarza ciepła lecz przekształca już istniejącą energię, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej jest znacznie niższe niż w tradycyjnych systemach ogrzewania. Przekłada się to nie tylko na mniejsze rachunki, ale również ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

W przeciwieństwie do systemów opartych na spalaniu paliw kopalnych, pompa ciepła uznawana jest za jedno z najbezpieczniejszych i niezawodnych urządzeń zarówno dla ludzi jak i środowiska.

Pompa ciepła z dotacją

Decydując się na montaż pompy ciepła, możemy skorzystać z szeregu dotacji zarówno gminnych jak i rządowych. Do najpopularniejszych należą:

  1. Czyste Powietrze – dotacja przeznaczona jest dla osób decydujących się na wymianę nieefektywnego źródła ogrzewania np. pieca na węgiel, na pompę ciepła. Wniosek o dotację może również obejmować dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczną, modernizację instalacji C.O. oraz C.W.U. czy ocieplenie budynku. Wysokość dotacji zależna jest od poziomu dofinansowania oraz ilości zrealizowanych przedsięwzięć.

Więcej na temat dotacji Czyste Powietrze znajdziesz [TUTAJ]

  1. Mój Prąd – dotacja przeznaczona jest głównie dla osób decydujących się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowa inwestycja w pompę ciepła typu powietrze – woda umożliwia otrzymanie dofinansowania w wysokości do 19 400,00 zł.

Więcej na temat dotacji Mój Prąd znajdziesz [TUTAJ]

  1. Moje Ciepło – dotacja ma na celu wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych, których wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowe nie przekracza 55 kWh/(m2 × rok). Kwota dofinansowania to maksymalnie 7 000,00 zł

Więcej na temat dotacji Moje Ciepło znajdziesz [TUTAJ]

  1. Dotacja Krakowska – dotacja w ramach Programu Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii na obszarze Gminy Miejskiej Kraków obejmuje zarówno montaż pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych jak i magazynów energii. Ostatni nabór zakończył się 12 maja 2023r., jednak jak co roku w niedługim czasie, możemy spodziewać się startu kolejnej edycji.

Więcej na temat Dotacji Krakowskiej znajdziesz [TUTAJ]

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.