Moje Ciepło – pompa ciepła z dotacją

LMVGroup
29 kwietnia, 2022 0 Comment

Na przełomie kwietnia i maja pompy ciepła zyskają nowy system wsparcia. W zależności od typu instalacji do uzyskania jest od 7 do 21 tys złotych.

Skąd pieniądze na pompę ciepła?

Dotacje do pomp ciepła można uzyskać z programu Czyste Powietrze (piszemy o tym tutaj https://lmvgroup.pl/aktualnosci/czas-na-czyste-powietrze/). Podstawowym warunkiem jest konieczność likwidacji starego kotła na paliwo stałe. Dla nowych domów nie było do tej pory nic, dlatego mechanizm częściowej refundacji pompy ciepła był zapowiadany od dawna. Na przełomie kwietnia i maja wystartuje wreszcie program Moje Ciepło.

Moje Ciepło – dla kogo?

Moje Ciepło, to dotacja skierowana do nowych budynków jednorodzinnych. Wsparcie uzyskają tylko te, dla których wniosek o pozwolenie na użytkowanie został złożony po 1 stycznia 2021. Istotna jest również klasa energooszczędności zdecydowanie bardziej wyśrubowana, niż warunki techniczne na 2021 rok. I tak:

– w pierwszym roku dotację z Mojego Ciepła dostaną budynki z zapotrzebowaniem na energię nieodnawialną (współczynnik Ep) nie większym niż 63kWh/m2/rok,

– w kolejnych latach współczynnik Ep nie będzie mógł przekroczyć 55/kWh/rok.

Moje Ciepło zatem przysługiwać będzie tylko „domom-termosom” i to najlepiej wyposażonym dodatkowo w odnawialne źródło energii  – np. instalację fotowoltaiczną.

Moje Ciepło – ile?

Refundacja wyniesie 30 % kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 7 tys. złotych dla pompy ciepła typu powietrze-woda i 21 tys. dla pomp gruntowych. Dotację można łączyć z odpisami podatkowymi w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Proces składania wniosków ma być zbliżony do tego z programu Mój Prąd, zatem oparty o generator on-line.

Podobnie jak w przypadku programów Mój Prąd czy Czyste Powietrze zajmujemy się przygotowaniem wniosków i dokumentów, a podczas całego procesu „prowadzimy inwestora za rękę”.

Jeżeli zainteresował Cię ta dotacja, to skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz na dole strony.

Realizujemy również inwestycje z zakresu innych rozwiązań, takich jak instalacje fotowoltaiczne  czy magazyny energii (hybrydowe instalacje fotowoltaiczne).

Zapraszamy do kontaktu




    Zaufaj LMV Group – Fotowoltaika Kraków
    Przeczytaj o proponowanych rozwiązaniach i skontaktuj się z nami, by obniżyć rachunki za prąd i zyskać niezależność energetyczną! Nasi eksperci pomogą złożyć wniosek o dotację Mój Prąd.