CZYSTE POWIETRZE PLUS

Czyste Powietrze PLUS

LMVGroup
12 lipca, 2022 0 Comment

Program Czyste Powietrze to dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, dzięki wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła tzw. kopciuchów na nowoczesne, spełniające najwyższe normy. W ciągu ostatnich lat, za sprawą wprowadzanych uchwał antysmogowych, popularność dotacji znacznie wzrosła.

Dlaczego Czyste Powietrze?

Korzystając z programu Czyste Powietrze beneficjenci mogą uzyskać zwrot kosztów poniesionych w celu poprawy efektywności energetycznej budynku od 30 000 zł do nawet 69 000 zł w zależności od poziomu dotacji.

Więcej na temat dotacji Czyste Powietrze pisaliśmy [TUTAJ]

Czyste Powietrze PLUS – nowe zasady

Od 15 lipca 2022r. rusza nowa odsłona dotacji – Czyste Powietrze PLUS, wprowadzająca możliwość prefinansowania inwestycji. Beneficjenci chcący skorzystać z programu, będą mogli starać się o uzyskanie do 50% dotacji jeszcze przed zakończeniem prac. Obie części dotacji, zostaną wypłacone na konto wykonawcy zaplanowanych prac.

Nowa forma programu ma być dopuszczalna jedynie w przypadku beneficjentów kwalifikujących się do podwyższonego lub najwyższego poziomu dotacji. Warunkiem wcześniejszej wypłaty będzie przesłanie do WFOŚiGW umowy z wykonawcą na przeprowadzenie planowanych prac, zawartej jeszcze przed złożeniem wniosku o dotację. Rozpatrzenie wniosku zostanie skrócone z 30 do 14 dni.

Czyste Powietrze PLUS – więcej korzyści

Na nową odsłonę programu przeznaczono dodatkowo aż 1,8 mld zł. Dzięki temu maksymalne kwoty dotacji wzrosną:

  • dla poziomu podwyższonego z 37 000 zł do 47 000 zł
  • dla poziomu najwyższego z 69 000 zł do 79 000 zł.

Więcej na temat nowej odsłony dotacji Czyste Powietrze można przeczytać [TUTAJ]

Zaufaj LMV Group !

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniej pompy ciepła oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste Powietrze.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.
    Zaufaj LMV Group – Fotowoltaika Kraków