PRZEGLĄD INSTALACJI

Obowiązkowe przeglądy instalacji fotowoltaicznych

LMVGroup
11 marca, 2024 0 Comment

Śmiało można stwierdzić, że instalacje fotowoltaiczne po zamontowaniu są w zasadzie bezobsługowe i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Nie zapominajmy jednak, że aby zapewnić optymalną wydajność i długoterminową funkcjonalność systemu, kluczowe jest przeprowadzanie regularnych przeglądów.

Obowiązkowe przeglądy instalacji – wymagania prawne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane art. 62 – co najmniej raz na 5 lat właściciele oraz zarządcy budynków mają obowiązek przeprowadzenia okresowej kontroli/przeglądu instalacji elektrycznych, których częścią są min. instalacje fotowoltaiczne (PV).

Bezpieczeństwo i wydajność instalacji fotowoltaicznych

Przeglądy instalacji fotowoltaicznych to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także efektywności energetycznej. Podczas przeglądów specjaliści mogą skrupulatnie ocenić stan paneli, inwerterów, montażu oraz połączeń elektrycznych.

Oszczędności i minimalizowanie kosztów dzięki regularnym przeglądom

Choć początkowo koszty przeglądów mogą wydawać się znaczące, inwestycja ta przynosi długoterminowe korzyści. Regularne przeglądy pozwalają na identyfikowanie problemów we wczesnym stadium, co zapobiega poważnym awariom w przyszłości.

Dodatkowo w przypadku niektórych ubezpieczycieli regularne i udokumentowane przeglądy to niezbędny warunek do uzyskania ewentualnego odszkodowania.

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.