Mój Prąd

Mój Prąd 6.0?

LMVGroup
5 stycznia, 2024 0 Comment

Piąta edycja słynnego programu Mój Prąd zakończyła się przedwcześnie w dniu 13.12.2023r. z powodu wyczerpania środków przewidzianych na wypłatę dofinansowania.

Mój Prąd 5.0 – statystyki

W ostatniej edycji złożono łącznie 90 901 wniosków o dofinansowanie.  Najwięcej z nich dotyczyło oczywiście mikroinstalacji fotowoltaicznych – aż 89 177. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się pompy ciepła – 15 914 wniosków oraz magazyny energii – 10 054 wniosków.

Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się systemy EMS/HEMS – 4 393 wniosków. W piątej edycji programu nie było już możliwe wskazanie jako system zarządzania energią falownika hybrydowego, co znacznie zawęziło listę urządzeń kwalifikujących się do tej grupy kosztów.

Na ostatnim miejscu znajdziemy kolektory słoneczne – tylko 181 wniosków. 

Mój Prąd

Nowa edycja programu Mój Prąd?

NFOŚiGW poinformował. że planowane jest uruchomienie kolejnego (szóstego) naboru wniosków o dofinansowanie w programie Mój Prąd. Niestety szczegółów jeszcze nie podano. Wiemy jednak na pewno, że kształt programu zostanie zachowany na wzór poprzednich edycji.

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.