MÓJ PRĄD 5.0

Mój Prąd 5.0 – ostatnia szans na skorzystanie z dotacji

LMVGroup
10 listopada, 2023 0 Comment

Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na instalacje OZE w Polsce. Jak podaje NFOŚiGW na dzień 6 listopada wykorzystano już prawie 76% dostępnych środków. Oznacza to, że w budżecie programu zostało jeszcze około 230 mln złotych.

Najwięcej złożonych wniosków dotyczy oczywiście dofinansowania do instalacji PV -71 215 wniosków. Jako dodatkowe elementy, beneficjenci najchętniej wybierają inwestycje w pompy ciepła – 11 510 wniosków oraz magazyny energii – 6 438 wniosków.

Przypomnijmy, że dotacja Mój Prąd znacząco wspiera inwestycje w instalacje OZE, oferując zwrot środków dla:

  1. Instalacji PV o mocy 2-10 kW – do 7 000 zł
  2. Magazynów energii elektrycznej – do 16 000 zł
  3. Pomp ciepła powietrze-woda o podwyższonej klasie energetycznej – do 19 400 zł
  4. Pomp ciepła powietrze-powietrze – do 4 400 zł

Mój Prąd 5.0 – koniec naboru

Zgodnie z regulaminem programu 22 grudnia 2023r. zakończy się nabór wniosków do piątej edycji dotacji Mój Prąd. Jest to więc ostatnia szansa, żeby zdążyć ze wszystkimi, niezbędnymi formalnościami, umożliwiającymi poprawne złożenie wniosku.

Jak skorzystać z dotacji Mój Prąd?

Uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie dofinansowania są grantobiorcy rozliczający się z wyprodukowanej energii w systemie net-billing. Żeby wziąć udział w programie należy zamontować instalacje PV od 2 do 10 kWp i zgłosić ja do odpowiedniego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Do wypełnionego wniosku należy załączyć zaświadczenie potwierdzające przyłączenie instalacji do sieci, protokoły z montażu dodatkowych elementów oraz faktury potwierdzające poniesione koszty na wybrane inwestycje.

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.