MÓJ PRĄD

Mój Prąd 5.0 – nowe warunki dotacji

LMVGroup
23 października, 2023 0 Comment

Od 20 października 2023r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził możliwość uzyskania dofinansowania do pomp ciepła i fotowoltaiki dla dodatkowej grupy wnioskodawców.

Dofinansowanie Mój Prąd 5.0 dla kogo?

Do tej pory osobami uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie dofinansowania byli:

  1. Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania Mój Prąd do mikroinstalacji fotowoltaicznej;
  2. Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania Mój Prąd do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem przejścia na system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej tzw. net-billing;
  3. Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy skorzystali z dofinansowania Mój Prąd do mikroinstalacji fotowoltaicznej pod warunkiem zmiany systemu rozliczania na net-billing oraz zainstalowania dodatkowych elementów.

Nowe warunki dotacji Mój Prąd 5.0

Od 20 października 2023r. trzecia kategoria wnioskodawców została rozszerzona o wszystkich beneficjentów, którzy skorzystali nie tylko z poprzednich edycji programu Mój Prąd, ale także z dotacji gminnych oraz z dofinansowania Czyste Powietrze.

Warunkiem udziału w nowej odsłownie dotacji Mój Prąd 5.0 jest:

  • Rozliczanie wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing (rozliczanie wartościowe).
  • Przyłączenie i opłacenie mikroinstalacji fotowoltaicznej w okresie kwalifikowalności kosztów, czyli od 01.02.2020r.
  • Rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej.
  • Zgłoszenie do dofinansowania dodatkowego urządzenia (np. pompa ciepła, klimatyzacja, magazyn energii)
  • Dołączenie dokumentu potwierdzającego otrzymanie dofinansowania z innych środków publicznych poza programem Mój Prąd np. umowa o przyznaniu dofinansowania, decyzja o przyznaniu dofinansowania lub inne dokumenty przewidziane w danym programie.

Więcej korzyści z Mój Prąd 5.0

Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu wszystkie osoby, które już otrzymały dofinansowanie na instalacje PV z innych źródeł publicznych, będą mogły uzyskać dodatkowe wsparcie na takie urządzenia jak:

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.