MAGAZYN ENERGII

Magazyn energii podstawą dobrych zmian

LMVGroup
9 lutego, 2024 0 Comment

Magazyny energii to nie tylko nowoczesne i technologiczne rozwiązanie, ale także kluczowy element, który pozwala zmienić sposób, w jaki zarządzamy i wykorzystujemy wytworzoną energię.

Magazyn energii podstawą dobrych zmian

W ostatnich latach dzięki programowi Mój Prąd oraz Czyste Powietrze, Polacy chętnie inwestowali w instalacje fotowoltaiczne co spowodowało znaczne zwiększenie ilości energii wysyłanej do sieci.

Ministra Klimatu i Środowiska przyznaje, że „w najbardziej nasłonecznione dni pojawia się problem z odbiorem całej energii i przyjęciem jej do systemu”. Paulina Hennig-Kloska zwróciła szczególną uwagę na potrzebę stworzenia odpowiedniej infrastruktury, pozwalającej na prawidłowy odbiór zielonej energii.

Według ministerstwa idealnym rozwiązaniem jest inwestycja w magazyny energii, które nie tylko będą wspierały zarówno sieci jak i gospodarstwa domowe, ale również pozwolą na wykorzystanie istniejących już instalacji fotowoltaicznych.

Magazyn energii z dotacją

W 2024 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaplanowało dwa programy, mające na celu wsparcie Polaków w zakupie magazynów energii.

Pierwszy z nich to wszystkim dobrze znany program – Mój Prąd. Ministerstwo zapowiedziało pracę nad nową edycją dotacji, w której kluczowe będzie wsparcie zakupu systemów zarządzania i magazynowania energii.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie nowego programu – Moja Elektrownia Wiatrowa, który ma wspierać w zakupie przydomowych elektrowni wiatrowych oraz magazynów energii elektrycznej.

Nie czekaj!

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste PowietrzeCzyste Powietrze PLUSMój PrądMoje Ciepło.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.