MAGAZYN ENERGII

Magazyn Energii

LMVGroup
18 sierpnia, 2022 0 Comment

Magazyn energii to urządzenie, które w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku energetycznym, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, jest to bowiem doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać niezależność energetyczną oraz obniżyć swoje rachunki za prąd.

Czym jest magazyn energii?

Najprościej mówiąc magazyn energii to urządzenie, które dzięki zachodzącej, odwracalnej reakcji chemicznej może w dowolnym momencie gromadzić energię elektryczną, wyprodukowaną np. przez instalację fotowoltaiczną.

Jak działa magazyn energii?

W celu lepszego zobrazowania, działanie magazynu energii najlepiej oprzeć na konkretnym przykładzie.

Załóżmy więc, że magazyn energii jest połączony z instalacją fotowoltaiczną, która produkuje więcej energii niż w danej chwili jesteśmy w stanie zużyć. Dzięki inteligentnemu licznikowi, wyprodukowana energia nie będzie oddana do sieci, lecz zostanie zgromadzona w magazynie. Gdy zajdzie taka potrzeba, odzyskamy naszą energię, pomijając koszty przechowywania w sieci elektroenergetycznej, którymi w przypadku klasycznej mikroinstalacji obciąża nas wybrane OSD.

Niezależność energetyczna z magazynem energii

Posiadając hybrydową instalację fotowoltaiczną nie musimy obawiać się przerw w dostawie prądu, ponieważ magazyn energii rezerwowo działa niezależnie od zasilania z sieci. Dodatkowo wybierając odpowiedni falownik/inwerter (Fronius, Sofar), cała nasza mikroinstalacja będzie mogła pracować mimo panującego black out’u.

Zaufaj LMV Group i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej, a także do odwiedzenia naszej strony na Facebooku oraz YouTube.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste Powietrze, Czyste Powietrze PLUS, Mój Prąd, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.




    Zaufaj LMV Group – Fotowoltaika Kraków