słoneczny zysk

Panele solarne

– czysty zysk

Ostatnim etapem inwestycji jest już Słoneczny Zysk realizowany za pośrednictwem elektrowni fotowoltaicznej. Aby w pełni uświadomić sobie wartość Państwa inwestycji trzeba spojrzeć na Słoneczny Zysk z kilku perspektyw:

Zysk ekologiczny – w postaci niewyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów powstających w tradycyjnym procesie produkcji energii elektrycznej.

Zysk związany ze wzrostem niezależności – pozyskując własną energię budujemy swoją niezależność od jej dostaw i od wzrostu cen czarnej energii i surowców niezbędnych do jej produkcji. Konwencjonalne nośniki energii są na wyczerpaniu, a ich cena systematycznie wzrasta powodując wzrost cen energii. Nawet niewielki system PV to również wzrost niezależności energetycznej całej Polski. 

Zysk przyszłych pokoleń – panele solarne to nie tylko czystsze środowisko teraz i w przyszłości. To również zysk w postaci zaoszczędzonych tradycyjnych nośników energii. Im szybciej Ludzkość przejdzie na energetykę odnawialną, tym więcej tradycyjnych nośników energii uda nam się zaoszczędzić, na wypadek ewentualnej przyszłej, globalnej katastrofy (uderzenie asteroidy, wojna, wybuchy wulkanów) . Nasze wnuki mogą stanąć przed wyzwaniem odbudowania cywilizacji, a do tego potrzebna jest energia. Nie wybaczą nam jeśli zużyjemy ostatni kilogram węgla i ostatnią baryłkę ropy, wiedząc że mieliśmy możliwość by je dla nich zachować.

Zysk marketingowy – wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej w społeczeństwie (wg. badan CBOS z jesieni 2013 aż 89 % Polaków popiera rozwój odnawialnych źródeł energii), rośnie też chęć konsumentów do nabywania produktów lub usług od ekologicznych firm. Instalacja fotowoltaiczna z całą pewnością spozycjonuje na rynku Państwa przedsiębiorstwo wśród firm popierających ekologię. Istnieje możliwość rozbudowania elektrowni PV o wyświetlacz wielkoformatowy zewnętrzny lub wewnętrzny pokazujący aktualną moc, zysk energetyczny i zysk ekologiczny (zaoszczędzone CO2, ekwiwalent zasadzonych drzew, ekwiwalent przejechanych kilometrów). Dzięki temu zbudujecie Państwo przewagę konkurencyjną, a klienci chętniej wybiorą Państwa ofertę.

Zysk ekonomiczny – elektrownia fotowoltaiczna charakteryzuje się minimalnym zapotrzebowaniem na serwis i obsługę i koszty z tym związane są znikome. Instalacje PV pracują z optymalną wydajnością nawet do 25 lat generując zyski w postaci niższych rachunków za prąd (nawet o 95 %). Elektrownia fotowoltaiczna to także podniesienie wartości nieruchomości.