Słoneczny audyt energetyczny

Słoneczny Audyt jest pierwszym etapem realizacji inwestycji w zakresie elektrowni fotowoltaicznej. Nasi specjaliści badają możliwości pozyskiwania energii słonecznej w danej lokalizacji (domu, biurze, gospodarstwie itp.). Niestety nie każda lokalizacja jest odpowiednia dla instalacji ogniw słonecznych i nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest ułożenie baterii słonecznych na całym dachu. Celem tego etapu jest zebranie danych pozwalających na najbardziej optymalne i opłacalne dla inwestora rozwiązanie.

Słoneczny Audyt składa się z 3 głównych elementów:

Dokładne pomiary budynku lub terenu – dokładnie zmierzymy i wstępnie ocenimy możliwości zbudowania instalacji fotowoltaicznej na dachu lub w terenie otwartym. Celem tego etapu jest ustalenie przestrzeni dzięki której pozyskujecie Państwo darmową i czystą energię słoneczną.

Określenie obiektów powodujących zacienienia – inaczej niż w przypadku kolektorów słonecznych (dostarczających ciepłą wodę) strefy zacienienia mają ogromny wpływ na pracę całej instalacji PV. Zacieniony moduł fotowoltaiczny staje się najsłabszym ogniwem w całym łańcuchu, powodując wyraźny spadek efektywności instalacji. Celem tego etapu jest wyszczególnienie elementów mogących powodować zacienienie paneli fotowoltaicznych. Zebrane dane używane są w specjalistycznym programie komputerowym tak, aby wybrane miejsce było najbardziej efektywne.

Ustalenie profilu zużycia energii  to kolejny element pozwalający dobrać optymalną moc elektrowni PV w stosunku do zapotrzebowania na energię elektryczną.

Dane zebrane w Słonecznym Audycie są następnie używane na etapie Słonecznego Projektu.