Niezależność energetyczna jest w zasięgu ręki.

Instalacje fotowoltaiczne typu off-grid/hybryda wyposażone są w magazyny energii elektrycznej. Dzięki temu użytkownik osiąga dwie podstawowe korzyści:

1. W przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej mamy możliwość zasilania urządzeń ze swojej elektrowni / banku energii.

2. Większa ilość energii pozyskanej z systemu fotowoltaicznego może być zużyta na potrzeby własne. Dzięki temu właściciel elektrowni OZE rozlicza się z zakładami energetycznymi na korzystniejszych warunkach.

Polak mądry przed szkodą

Fale upałów w 2015 roku i wynikające z nich ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, pokazały słabość krajowego systemu energetycznego. W tym roku znowu spodziewane są bardzo wysokie temperatury. Przybyło urządzeń elektrycznych i klimatyzatorów, natomiast wzrost nowych źródeł wytwórczych energii elektrycznej jest marginalny. W związku z tym ryzyko zagrożenia dostaw energii jest w tym roku jeszcze większe. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem możemy się także spodziewać blackoutu – czyli całkowitego wyłączenia zasilania w części, lub nawet całości krajowego systemu energetycznego.

Elektrownia fotowoltaiczna w formie off-grid/hybryda pozwoli przygotować się do ograniczeń w dostawie energii. Co więcej pozyskana i zgromadzona w akumulatorach energia jest darmowa i czysta, ponieważ pochodzi prosto ze Słońca. A co jeśli wyłącznie nie nastąpią? Po co mi to?

System fotowoltaiczny pozyskuje dla nas darmową energię, którą wykorzystujemy na własne potrzeby. Dzięki zainstalowanym akumulatorom podnosimy poziom własnej konsumpcji (z pominięciem licznika) dzięki temu w bardziej korzystny sposób bilansujemy energię z zakładem energetycznym. Elektrownia fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za energię nawet o 95 %. Jeżeli system fotowoltaiczny jest dobrze dobrany, to zakładowi energetycznemu zapłacimy  tylko opłaty stałe związane z przyłączeniem do sieci.

Jak to robimy?

1. Po pierwsze przygotowujemy profesjonalny projekt elektrowni fotowoltaicznej. Projekt przygotowywany jest w oparciu o kształt i usytuowanie budynku, lokalne warunki klimatyczne, ewentualne zacienienia, profil zużycia energii.

2. Po drugie instalujemy elektrownie, uruchamiamy, dokonujemy testów i przygotowujemy dokumentację powykonawczą.

3. Po trzecie zgłaszamy instalację do lokalnego operatora sieci dystrybucyjnej. Mamy wszelkie niezbędne uprawnienia do podpisania projektów i zgłoszeń (certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego).

4. Po czwarte zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Możemy też dokonać okresowych przeglądów, choć nie są one wymagane do utrzymania w mocy gwarancji.

Dlaczego warto inwestycje przeprowadzić wspólnie z nami?

LMV Group – Fotowoltaika Kraków łączy pasjonatów technologii fotowoltaicznej. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, bo zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych technologii i jak najlepszej opinii o tym przyszłościowym i ekologicznym rozwiązaniu. Dysponujemy profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania i przeprowadzania symulacji. Analizujemy zacienienie i rozplanowujemy połączenia w taki sposób, aby uzyskać największe zyski energetyczne. Zaopatrujemy się bezpośrednio u producentów – wyłącznie sprawdzonych, z długą historią i doświadczeniem na rynku. Jednocześnie tniemy koszty administracyjne (np. nie utrzymujemy kosztownej armii handlowców) i dzięki temu oferowane przez nas elektrownie fotowoltaiczne mają najlepszy stosunek cena/jakość. Jesteśmy centrum serwisowym falowników marki Solis – dzięki temu ewentualne usterki są szybko wykrywane i usuwane.

Przykładowe rozwiązania:

Zaproponowane rozwiązanie i cena są przykładowe. Dopasowujemy indywidualne rozwiązania, w parciu o wybrane panele, falowniki, banki energii – zgodnie z życzeniem klienta. Zawsze służymy dobrą radą i pomagamy dobrać odpowiednia moc, w oparciu o zużycie energii.