Panele fotowoltaiczne w rolnictwie

lmv_rolnictwa_1_min

Fotowoltaika dla rolników o przede wszystkim: niższe rachunki za prąd, wyższa niezależność od jego dostaw, wyraz troski o przyszłe pokolenia i środowisko naturalne.

Rozwiń

Instalacje fotowoltaiczne, których podstawowym elementem jest panel fotowoltaiczny, są doskonałym rozwiązaniem dla gospodarstw rolnych. Związane jest to przede wszystkim z wysokim zużyciem własnym pozyskiwanej, darmowej energii słonecznej. Przekłada się to na najbardziej efektywne wykorzystanie elektrowni słonecznych i krótki okres zwrotu inwestycji. W szczególności fotowoltaika sprawdza się w przypadku:

Konieczności chłodzenia – składowanie warzyw, owoców itp. produkcja energii z instalacji PV wzrasta w słoneczne dni czyli wtedy, gdy zużycie energii przez urządzenia chłodzące również jest wysokie.

Suszenie płodów rolnych ( z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych) – wspomaganie pracy urządzeń, najbardziej efektywne w okresie od marca do października.

Ogrzewanie upraw pod osłonami (z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych) – wspomaganie pracy urządzeń w okresie od marca do października.

Własne ujęcie wody – pompowanie wody – najbardziej efektywne w okresie od marca do września i z własnym zbiornikiem wody.

Nawadnianie upraw – w okresie wzmożonego zapotrzebowania na nawadnianie, uzyski energetyczne z instalacji PV również są najwyższe.

Wentylacja/ klimatyzacja – najbardziej efektywne wykorzystanie w okresie letnim. Uzyski energetyczne z systemów PV doskonale wpisują się w zapotrzebowanie na wzmożoną wentylacje lub klimatyzacje.

Przetwórstwo płodów rolnych (mycie, sortowanie, pakowanie itp.) – wspomaganie pracy urządzeń, najbardziej efektywne w okresie od marca do października.

Ładowanie baterii – wózki widłowe, elektryczne urządzenia przenośne

Wszystkie te cele można realizować tanio i ekologicznie dzięki LMV Group – Fotowoltaika Kraków. Poniżej podsumowaliśmy Państwa zyski dzięki budowie elektrowni fotowoltaicznej.

lmv_rolnictwa_3_min

Mechanizm wsparcia mikroelektrowni – Od 1.07.2016 r. mikroinstalacje PV podlegają mechanizmowi bilansowania energii ze współczynnikiem 1:0,7 lub 1:0,8.

Rozwiń

W praktyce, za każdą 1 kWh odprowadzoną do sieci prosument może odebrać 0,8 kWh (instalacje do 10 kW) lub 0,7 kWh (od 10 do 40 kW) w chwilach gdy jego instalacja nie pracuje optymalnie (zima, pochmurny dzień, noc itp.). Opust obejmuje energię czynną i opłatę dystrybucyjną. Rozliczenie odbywa się bez dodatkowych opłat, w okresach rocznych i gwarantowane jest z mocy ustawy na 15 lat. Oznacza to, że przy sprzyjających warunkach można obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 95 %.

lmv_rolnictwa_2_min

Zyski – ekonomiczny (finansowy), wzrost wartości nieruchomości, marketingowy (EKO-gospodarstwo), zysk przyszłych pokoleń, niezależność energetyczna, zysk społeczny i ekonomiczny.

Rozwiń

Zyski z inwestycji:

Zysk ekologiczny – w postaci niewyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów powstających w tradycyjnym procesie produkcji energii elektrycznej.

Zysk związany ze wzrostem niezależności – pozyskując własną energię budujemy swoją niezależność od jej dostaw i od wzrostu cen czarnej energii i surowców niezbędnych do jej produkcji. Konwencjonalne nośniki energii są na wyczerpaniu, a ich cena systematycznie wzrasta powodując wzrost cen energii. Fotowoltaika dla rolników to również wzmacnianie niezależności energetycznej całej Polski. Jest to szczególnie ważne w czasach niespokojnej sytuacji geopolitycznej i niepewnych dostaw gazu zza wschodniej granicy.

Zysk przyszłych pokoleń – pozyskiwanie energii słonecznej to nie tylko czystsze środowisko teraz i w przyszłości. To również zysk w postaci zaoszczędzonych tradycyjnych nośników energii. Im szybciej ludzkość przejdzie na energetykę odnawialną, tym więcej tradycyjnych nośników energii uda nam się zaoszczędzić, na wypadek ewentualnej przyszłej, globalnej katastrofy (uderzenie asteroidy, wojna, wybuchy wulkanów) . Nasze wnuki mogą stanąć przed wyzwaniem odbudowania cywilizacji, a do tego potrzebna jest energia. Nie wybaczą nam jeśli zużyjemy ostatni kilogram węgla i ostatnią baryłkę ropy, wiedząc że mieliśmy możliwość by je dla nich zachować.

Zysk marketingowy – wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej w społeczeństwie (wg. badan CBOS z jesieni 2013 aż 89 % Polaków popiera rozwój odnawialnych źródeł energii), rośnie też chęć konsumentów do nabywania produktów lub usług od ekologicznych firm. Instalacja fotowoltaiczna z całą pewnością spozycjonuje na rynku Państwa przedsiębiorstwo wśród firm popierających ekologię. Istnieje możliwość rozbudowania elektrowni PV o wyświetlacz wielkoformatowy zewnętrzny lub wewnętrzny pokazujący aktualną moc, zysk energetyczny i zysk ekologiczny (zaoszczędzone CO2, ekwiwalent zasadzonych drzew, ekwiwalent przejechanych kilometrów). Dzięki temu zbudujecie Państwo przewagę konkurencyjną, a klienci chętniej wybiorą Państwa ofertę.

Zysk ekonomicznyelektrownia fotowoltaiczna charakteryzuje się minimalnym zapotrzebowaniem na serwis i obsługę i koszty z tym związane są znikome. Instalacje PV pracują z optymalną wydajnością nawet do 25 lat generując zyski w postaci niższych rachunków za prąd (nawet o 95 %).

Ponieważ jesteśmy pasjonatami technologii fotowoltaicznej i zależy nam na jej dobrym wizerunku, to stosujemy wyłącznie najwyższej jakości urządzenia. Nie oznacza to wcale, że są one najdroższe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokim kontaktom krajowym i zagranicznym skróciliśmy do minimum łańcuch dostaw. Zaopatrujemy się bezpośrednio u generalnych dystrybutorów lub producentów omijając w ten sposób drogich pośredników.

Swoją promocję opieramy głównie na poleceniach. Nie utrzymujemy drogiego call-center, ani floty handlowców z ich wysokimi prowizjami. Przez to mocno obniżamy koszty i sprawiamy, że fotowoltaika dla rolników jest dostępna w atrakcyjnej cenie.
Przeprowadzamy inwestycję kompleksowo od projektu, poprzez dostawę i instalację, do podłączenia do sieci i obsługi serwisowej.

Całość inwestycji prowadzimy kompleksowo ustalając m.in. profil zużycia energii, zacienienie itp. Czym jest przygotowywany przez nas projekt 3D można przeczytać tutaj: 

https://lmvgroup.pl/sloneczny-projekt/

Kliknij w baner, by dowiedzieć się więcej