redukcja CO2 dzięki instalacji fotowoltaicznej

Posadziliśmy 70 letnie drzewo !

LMVGroup
27 sierpnia, 2015 0 Comment

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ani razu nie machnęliśmy łopatą, nie wykorzystaliśmy nawet pół nasiona lub sadzonki i nie zużyliśmy choćby litra (deficytowej dziś) wody, a drzewo od razu ma 70 lat. Taka jest redukcja emisji CO2 dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Redukcja CO2 dzięki instalacji fotowoltaicznej

W Krakowie przywykliśmy raczej do tego, że drzewa są wycinane, a nie sadzone. My natomiast posadziliśmy i to takie, które od razu ma 70 lat. Redukcja dwutlenku węgla, która nastąpiła dzięki naszej elektrowni fotowoltaicznej właśnie przekroczyła poziom odpowiadający średniej ilości CO2 pochłanianej w 70 letnim okresie życia drzewa.

Jeśli chcesz sprawdzić jak na bieżąco redukujemy emisję CO2 i ile zasadziliśmy już drzew kliknij w poniższy link:

http://www.ginlongmonitoring.com/Terminal/TerminalMain.aspx?pid=6200

 Tu natomiast garść ciekawostek dotyczących powietrza i drzew:

Jedna 60 – letnia sosna „produkuje” w ciągu doby tyle tlenu, ile wynosi zapotrzebowanie 3 osób.

100 – letni buk to 1200 litrów tlenu na godzinę; dopiero zasadzone 2700 młodych drzewek zrekompensuje wycięcie jednego starego drzewa.

Jedno duże drzewo ( 25 metrów wysokości ) usuwa w ciągu dnia z otoczenia tyle samo dwutlenku węgla, ile emitują dwa domy jednorodzinne.
Według obliczeń amerykańskich, drzewo w czasie swojego 50 – letniego życia produkuje tlen o wartości 31 250 USD.

Pochłaniając dwutlenek węgla, drzewa przeciwdziałają skutkom efektu cieplarnianego, choć ilość CO2 , w atmosferze ciągle rośnie na skutek działalności człowieka.

Drzewa absorbują także zanieczyszczenia powietrza : tlenki węgla, ozon, dwutlenek siarki, przy czym drzewa liściaste są mniej wrażliwe na zanieczyszczenia niż iglaste.

Pył unoszony z wiatrem może być ograniczony o 75% dzięki obecności drzew. Dym i nieprzyjemne zapachy mogą być pochłonięte przez drzewa i zastąpione przez ich przyjemniejsze, naturalne aromaty.