Rusza Rządowy program dopłat do domowych instalacji fotowoltaicznych, a nasze promocyjne zestawy wciąż są dostępne. Uwzględniając dotację i ulgę termomodernizacyjną własną elektrownie słoneczną można mieć już od 2042 zł brutto / kWp.

Rządowa dotacja

Sporym zaskoczeniem było zeszłotygodniowe oświadczenie premiera, że rząd wesprze inwestycję w domową fotowoltaikę. Jeszcze większym zaskoczeniem jest zapowiedź błyskawicznego startu programu. Zgodnie z deklaracjami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚ i GW) dotacje mają wystartować już na przełomie sierpnia i września tego roku.

Na co, dla kogo i ile?

Dotacje będą mogły otrzymać gospodarstwa domowe, które zainstalują mikroelektrownię fotowoltaiczną o mocy od 2 kW do 10 kW. Dofinansowane obejmie maksymalnie 50 % kosztów kompletnej instalacji, jednak nie więcej niż 5000 zł. Na program przeznaczono 1 mld zł, dotacje będą przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Wydatki na instalację nie mogą być poniesione przed 23 lipca tego roku, natomiast przyłączenie do sieci musi być zrealizowane po ogłoszeniu naboru. NFOŚ i GW zapewnia, że uzyskanie dotacji opierać się będzie na minimalnych formalnościach, a wniosek o dopłatę będzie jednocześnie umową i wnioskiem o płatność. Dotacje najprawdopodobniej będzie można połączyć z ulgą termomodernizacyjną tj. odliczeniem w rozliczeniu rocznym PIT inwestora. Więcej informacji można znaleźć na stronie:

http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1450,program-moj-prad-zalozenia-szczegolowe.html

lub tutaj:

Program „Mój prąd”, czyli dotacje do instalacji PV – PRZEWODNIK. Co? Gdzie? Kiedy? Jak? Ile?

 

Nasze promocyjne zestawy są jeszcze dostępne

Nasze promocyjne zestawy fotowoltaiczne są jeszcze dostępne. Z uwzględnieniem dotacji z programu „Mój Prąd” i odliczeniem z tytułu ulgi termomodernizacyjnej własną elektrownię słoneczną można mieć już od 2042 zł / kWp (brutto 8 % VAT).

Nasze proponowane rozwiązania można znaleźć tutaj:

Proponowane rozwiązania

 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy sprzęt spełniający wymagania programu, poprowadzenie inwestycji w terminach zapewniających uzyskanie dotacji, szybką realizacje i pomoc w formalnościach.

tel. 12 307-20-60

kom. 731-471-300

mail: LMV@LMV.pl