ciepłe mieszkanie

Ciepłe Mieszkanie

LMVGroup
20 lipca, 2022 0 Comment

W ostatnich latach za sprawą wprowadzanych uchwał antysmogowych coraz większą popularnością cieszą się dotacje do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła tzw. kopciuchów. Do najbardziej znanych należy program Czyste Powietrze, przeznaczony dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W związku z mocno zawężonym kryterium co do przyszłych beneficjentów dotacji, pojawiło się wiele postulatów zwracających uwagę na konieczność stworzenia programu, z którego będą mogli skorzystać także właściciele i współwłaściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Ciepłe Mieszkanie – nowy program, nowe zasady

W czerwcu wiceprezes NFOŚiGW zapowiedział start nowego programu rządowego – Ciepłe Mieszkanie, będącego w pewien sposób uzupełnieniem dla programu Czyste Powietrze. Nabór wniosków zaplanowano na II kwartał 2022 roku.

Z programu Ciepłe Mieszkanie będą mogli skorzystać przede wszystkim mieszkańcy starych budynków wielorodzinnych, posiadający tytuł prawny do lokalu mieszkalnego. Dochód roczny wnioskującego nie będzie mógł przekroczyć 120 000 .

W ramach nowej dotacji, beneficjenci będą mogli wnioskować za pośrednictwem zgłoszonych do NFOŚiGW gmin o dopłaty do takich przedsięwzięć jak:

  • wymiana okien i drzwi
  • wymiana indywidualnego, nieefektywnego źródła ciepła w mieszkaniu (np. pieca kaflowego, kozy) na np. pompę ciepła
  • demontaż starego pieca i podłączenie mieszkania do wspólnego źródła ciepła
  • wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Ile można zyskać w programie Ciepłe Mieszkanie?

W programie Ciepłe Mieszkanie przewidziano trzy poziomy dofinansowania, które podobnie jak w Czystym Powietrzu, będą zależne od wysokości dochodów beneficjanta:

Poziom podstawowy – max. 15 000 zł dotacji

Poziom podwyższony – max. 25 000 zł dotacji

Poziom najwyższy – max. 37 500 zł dotacji

Zaufaj LMV Group !

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz poniżej, a także do odwiedzenia naszej strony na Facebooku oraz YouTube.

Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniej pompy ciepła oraz w złożeniu wniosku o dotację Czyste Powietrze, Mój Prąd, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie.

Prowadzimy inwestycje od A do Z – audyt, projekt, montaż oraz wniosek o dotacje.
    Zaufaj LMV Group – Fotowoltaika Kraków